Ogłoszenia parafialne 02.06.2024

 • Od poniedziałku do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Msza św. w tych dniach o godz. 17:30, bezpośrednio po niej procesja wokół kościoła. Prosimy Panów z Rady Parafialnej o posługę przy baldachimie, natomiast o poniesienie figur prosimy następujące grupy:

  Figura Matki Bożej:
  poniedziałek – Margaretki ks. Marcina,
  wtorek – Róża Pani Ewy Ruła,
  środa – Róża Pani Małgorzaty Cich,
  czwartek – Róża Pani Anny Malec.

  Figura św. Józefa:
  poniedziałek – Róża Pana Adama Zająca,
  wtorek – Róża Pana Łukasza Wielgusa,
  środa – Róża Pana Adama Stachury,
  czwartek – Ojcowie ministrantów (odpowiedzialny: Pan Grzegorz Kozioł).

 • W czwartek po zakończonej procesji błogosławieństwo wszystkich dzieci oraz wianków. W tym dniu od godz. 16:45 rozpocznie się spowiedź przed 1. piątkiem miesiąca czerwca; zapraszamy w tym dniu do spowiedzi zwłaszcza dzieci, począwszy od klasy trzeciej.
 • W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także 1. piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:30 i 18:00. Spowiedź będzie rozpoczynać się pół godziny przed Mszą św. Od godziny 8:00 udajemy się z posługą do osób chorych i starszych. Z racji na Uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; o godz. 17:30 modlitwa różańcowa wynagradzająca oraz w intencji pokoju na świecie.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 • Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Uroczystości Bożego Ciała. Szczegółowe podziękowania nastąpią po zakończeniu Oktawy.
 • Dziękujemy za ofiary złożone na cele inwestycyjne i utrzymanie parafii w kwocie 6870 zł. Dziękujemy także Pani z ul. Dolnej za ofiarę 2000 zł. złożoną z przeznaczeniem na prezbiterium kościoła. Tym samym rozpoczynamy zbiórkę funduszy na zamówienie projektu prezbiterium i jego i wykonanie. Dziękuję także Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę 2500 zł. złożoną na odnowienie sali katechetycznej – prace rozpoczną się podczas wakacji. Dziękuję Panu Sławomirowi za przygotowanie i przeprowadzenie renowacji dachu kościoła, zakrystii i plebanii. Dziękujemy również za ofiary składane do skarbonek pod chórem, na kwiaty i sprzątanie kościoła – miesięcznie zostaje złożone na ten cel ok. 600 zł. – Bóg zapłać.