Ogłoszenia parafialne 12.05.2024

  • Od poniedziałku do środy w naszej parafii będą odbywać się Dni Krzyżowe, a więc dni modlitw o urodzaje i o zachowanie nas od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych. W poniedziałek procesja do kaplicy przy ul. Dolnej (przy granicy z Żabnem); we wtorek do Krzyża przy Starym Przedszkolu; w środę, do kaplicy na ul. Zamościa. W każdym z tych dni Msza św. rozpoczyna się o godz. 17:30 i bezpośrednio po niej wyrusza procesja.
    Bardzo proszę, by opiekę nad nagłośnieniem przejęli Panowie z Rady Parafialnej. Z kolei o niesienie Feretronów prosimy: w poniedziałek: św. Józef – Róża Pana Adama Stachury, we wtorek: św. Antoni – Róża Pana Łukasza Wielgusa, w środę: Matka Boża Fatimska – Róża Pana Adama Zająca. Uprzejmie prosimy także Druhów z OSP Łęg Tarnowski o zabezpieczenie przejścia procesji. Prosimy także Liturgiczną Służbę Ołtarza – lektorów i ministrantów o poprowadzenie procesji.
  • W czwartek święto ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, a także patrona naszego Ordynariusza Bpa Andrzeja Jeża.
  • W sobotę nabożeństwo do św. Rity.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Dziękujemy Ks. Sylwestrowi – Diecezjalnemu Dyrektorowi Liturgicznej Służby Ołtarza za zorganizowanie i poprowadzenie wczorajszego święta Ministrantów i Lektorów Diecezji Tarnowskiej, które mieliśmy okazję przeżyć w sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu. Dziękujemy także za dzisiejsze błogosławieństwo w naszej parafii siedmiu nowych ministrantów światła. Przy tej okazji dziękujemy Pani Monice za wykonanie kolejnej serii strojów dla naszych ministrantów.